Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Kino, to magia nie tylko obrazu na ekranie, ale także sali, w której wspólnie z innymi osobami przeżywamy radości, smutki, wzruszenia, czy przygody. Nie zastąpi tego nawet najdoskonalszy sprzęt domowy. Dlatego przed dwoma laty postanowiliśmy stworzyć w V Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza własne, prawdziwe kino. Takie z fotelami, ekranem i zaciemnioną salą.

Na początek znaleźliśmy wolną salę i odkupiliśmy fotele z modernizowanej auli Raciborskiego Domu Kultury. Powstał zalążek naszego kina, które tak spodobało się władzom samorządowym, że pomysł wsparł finansowo Urząd Miasta Częstochowy. Ufundowano wyposażenie, które spełnia wymogi filmoznawców. Mając kino postanowiliśmy uruchomić specjalność filmoznawczą dla młodzieży kochającej kino i pragnącej swoją przyszłość związać z zawodami, którym patronuje X Muza. Naszym pomysłem zaraziliśmy władze Uniwersytetu im. Jana Długosza, które postanowiły wesprzeć nas swoją kadrą naukową i zaproponowały wspólne warsztaty. Pierwsze trzy klasy filmoznawcze rozpoczęły naukę w Mickiewiczu w roku szkolnym 2019/2020.

Ten pierwszy rok naszej wspólnej pracy przyniósł już pierwsze owoce a unikatowy projekt filmowy został zauważony i wysoko oceniony przez media…

Nie gwarantujemy nikomu, że zostanie popularnym aktorem, reżyserem, czy krytykiem filmowym. Nasze zajęcia z pewnością jednak przybliżą każdego zainteresowanego filmem do odniesienia takiego sukcesu. Oczywiście potrzebna jest pasja, którą rozwijamy i praca, czyli chęć współtworzenia naszego filmowego zespołu. Za nami pierwsze samodzielne próby reżyserskie i aktorskie. Marzymy o udziale w amatorskich festiwalach, a być może sami stworzymy takie współzawodnictwo. Na razie próbujemy swoich sił na Olimpiadzie Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Marzymy o stworzeniu własnego studia filmowego i szkolnej telewizji z prawdziwego zdarzenia.

Za przysłowiowe grosze klasy filmoznawcze obejrzały w czwartek 2 marca fenomenalny musical "Koty". Przy okazji zwiedziły Muzeum Śląskie w Katowicach.

Zobacz zdjęcia!!!

Nagrody w walentynkowym quizie znajomości filmów romantyczno-komediowych skusiły ponad 200 uczniów Mickiewicza. Najlepsi na 20 pytań odpowiedzieli w 8 minut.

"IO" - dramat filmowy Jerzego Skolimowskiego, który swoją premierę miał 30 września 2022 roku, zbliża się wielkimi krokami do rozdania Nagrody Akademii Filmowej - Oscara. Został nominowany w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Międzynarodowy. Stał się również sensacją festiwalu w Cannes, skąd wyjechał z Nagrodą Jury.

Zobacz zdjęcia!!!

Nasze kino szkolne wznowiło działanie. Pierwszy tegoroczny seans odbył się 7 października. Około 20-osobowa grupa uczniów zebrała się w sali kinowej. Tego dnia mieliśmy przyjemność obejrzeć czarno-białą komedię pt. „Rejs” w reżyserii Marka Piwowskiego. Mogłoby się wydawać, że młodzież nie będzie chętna do oglądania filmu z 1970 roku. Jednak ku mojemu zaskoczeniu dobrze się bawiliśmy. Oglądając film mogliśmy rozpoznać niektóre frazy, których używają nasi rodzice, bądź dziadkowie.

   

Partnerzy  

brazowa tarcza

Brązowa szkoła


logo small


 

godlo polski


Biuletyn Informacji Publicznej

bip


 

logoSpellMaster


Zlote Szkoly Logo 1080x1080


PODATEKmicek

 


DEKLARACJA

DOSTĘPNOŚCI


POLITYKA

PRYWATNOŚCI


 DP


 

ujd small

 


 MIĘDZYWOJEWÓDZKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikSP

DLA UCZNIÓW

SZKÓŁ PODSTAWOWYCH:

„MŁODY CHEMIK”

 


 ico covid19


OGÓLNOPOLSKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikPonad

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ

PONADPODSTAWOWYCH


vulcan 1


Logo konkursMickiewicz


wielcy polacy slogo

Konkurs

Wielcy Polacy na Kresach


male ojczyzny slogo

Konkurs

Małe ojczyzny -

nasza tożsamość


Interpretacja utworu slogo

Konkurs

Twoja interpretacja

utworu literackiego


LOGO V LO im. A. Mickiewicza

Tarcza


ikona Biblioteka


MickArt


wspolnota slogo


 zoom n m logo

 


mat obiektyw2021


kon2019rita


smartcookie101


Logo Check your English


Logo UPRP small


wst


LogoWilno

Szkoła Partnerska


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Projekt polsko-grecki PO WERProgram Operacyjny

Wiedza Edukacja Rozwój

2014-2020 (PO WER)


facebook


instagram


Snap


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

epuap


 logo cke

Matura


Współpracujemy z

zycieczestochowy


 Urząd Miasta Częstochowy

urzadczestochowa


 Bursa Miejska w Częstochowie

bursamiejska


 

 doradztwo


 Teatr im. Adama Mickiewicza

teatrimmickiewicza


 Pomoc psychologiczna

zespolporadni

 

   
© V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

Logowanie