Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Zdrowie to stan dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego, społecznego i duchowego. Jak bardzo jest ono dla nas ważne, możemy przekonać się właśnie teraz, kiedy w obawie przed wirusem robimy wszystko, aby nie zachorować i przetrwać czas epidemii. Czy jednak zawsze postępujemy zgodnie z wytycznymi zdrowego stylu życia? Czy w trosce o zdrowie zawsze postępujemy właściwie? Z jednej strony kupujemy witaminy, karnety na siłownię, używamy drogich kosmetyków, jemy warzywa i owoce, podczas gdy z drugiej, powszechnie stosujemy używki, a wolny czas najchętniej spędzamy przy grillu, aktywność ograniczając jedynie do uczestnictwa w mediach społecznościowych i serfowania po internecie. Wieczorami przed ekranem odbywamy maraton serialowy, nie rzadko chrupiąc przy okazji przekąski z pobliskiej „Żabki”. Nie zwracamy uwagi na rodzaj paliwa, który wykorzystujemy w przydomowych kotłowniach, a głównym kryterium w jego stosowaniu jest cały czas cena,  a nie  jakość. Samochodów używamy powszechnie, czasami bez potrzeby, podczas gdy z roku na rok, szczególnie  w okresie zimowym jakość powietrza jest coraz gorsza. Ekolodzy, naukowcy, lekarze biją na alarm, bo to właśnie nasz styl życia jest przyczyną chorób układu krążenia i nowotworów, które są najczęstszą przyczyną zgonów.

Bardzo zabolał mnie fakt, że moja siedmioletnia kotka Balbina straciła lewy górny kieł. To znak, że się starzeje. Cieszę się jednak, że mimo ubytków w uzębieniu pozostaje zdrowa i chętnie uczestniczy w codziennych aktywnościach życiowych. My ludzie, też tracimy zęby z wiekiem. Aż strach pomysleć, że nasi przodkowie dożywali zaledwie czterdziestu lat ze względu na pokaźne straty w zasobach jamy ustnej. Po prostu gdy wypadały im zęby nie mogli przyjmować stałych pokarmów i najzwyczajniej umierali z wycieńczenia.

  

W dzisiejszych czasach ogromnym problemem staje się zużyta elektronika, szczególnie składowana w nieodpowiednich miejscach często zagrażających środowisku i zdrowiu człowieka. Dlatego V LO bierze udział w akcji ekologicznej pt. „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”, która będzie trwała do 16 listopada (środa).

4 października nasza szkoła czynnie zaangażowała się w akcję „Sprzątamy dla Polski”. Uczennice klasy IIf wraz z wychowawczynią zbierały i segregowały śmieci na terenie Lasku Aniołowskiego. Dziewczyny założyły na siebie żółte, zielone i niebieskie ubrania chcąc kolorystycznie podkreślić rolę segregacji odpadów. Dzięki zaangażowaniu klasy zebranych zostało kilka worków z butelkami szklanymi, z metalami i tworzywami sztucznymi oraz z odpadami zmieszanymi.

Zobacz zdjęcia!!!

aids2

Obchody „Światowego dnia AIDS“, który przypada na 1 grudnia są tradycją V LO. Wielokrotnie zachęcaliśmy młodzież do przygotowania na tę okazję plakatów, prezentacji i prelekcji.

   

Partnerzy  

brazowa tarcza

Brązowa szkoła


logo small


 

godlo polski


Biuletyn Informacji Publicznej

bip


 

PODATEKmicek

 


DEKLARACJA

DOSTĘPNOŚCI


POLITYKA

PRYWATNOŚCI


 DP


 

ujd small

 


 MIĘDZYWOJEWÓDZKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikSP

DLA UCZNIÓW

SZKÓŁ PODSTAWOWYCH:

„MŁODY CHEMIK”

 


 ico covid19


OGÓLNOPOLSKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikPonad

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ

PONADPODSTAWOWYCH


vulcan 1


Logo konkursMickiewicz


wielcy polacy slogo

Konkurs

Wielcy Polacy na Kresach


male ojczyzny slogo

Konkurs

Małe ojczyzny -

nasza tożsamość


Interpretacja utworu slogo

Konkurs

Twoja interpretacja

utworu literackiego


LOGO V LO im. A. Mickiewicza

Tarcza


ikona Biblioteka


MickArt


wspolnota slogo


 zoom n m logo

 


mat obiektyw2021


https://www.vmickiewicz.pl/images/stories/Spelling-Quiz_logo_sm_2020.png


kon2019rita


smartcookie101


Logo Check your English


Logo UPRP small


wst


LogoWilno

Szkoła Partnerska


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Projekt polsko-grecki PO WERProgram Operacyjny

Wiedza Edukacja Rozwój

2014-2020 (PO WER)


facebook


instagram


Snap


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

epuap


 logo cke

Matura


Współpracujemy z

zycieczestochowy


 Urząd Miasta Częstochowy

urzadczestochowa


 Bursa Miejska w Częstochowie

bursamiejska


 

 doradztwo


 Teatr im. Adama Mickiewicza

teatrimmickiewicza


 Pomoc psychologiczna

zespolporadni

 

   
© V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

Logowanie