Drukuj
Kategoria: Współpraca międzynarodowa
Odsłony: 4106
Image W dniach 10-13 marca w Szeged - (Węgry) odbyło się spotkanie młodzieży zorganizowane przez Stowarzyszenie Miast Laureatów Nagrody Europy. Częstochowę reprezentowali: Robert Rozpończyk (V Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza) oraz Daniel Nowak (IX Liceum Ogólnokształcące) pod opieką prof. Barbary Michalak.

Zobacz zdjęcia!!!

 

Uczestnicy po przybyciu do Szeged zostali powitani przez pracownika tamtejszego Urzędu Miasta, a już następnego dnia rozpoczęły się warsztaty filmowe, które były okazją do zdobycia wiedzy na temat tworzenia i montowania filmów i teledysków. W środę (12.03) w miejskim ratuszu odbyło się Zgromadzenie Ogólne Stowarzyszenia Miast Laureatów Nagrody Europy, na którym obecne były delegacje wszystkich miast uhonorowanych Grand Prix Europy. Wieczorem wzięliśmy udział w marszu z pochodniami pod pomnik upamiętniający powódź w Szeged.

Oprócz obowiązkowych spotkań organizatorzy pozwolili na kilka chwil relaksu w SPA, a także na obejrzenie meczu piłki ręcznej pomiędzy drużynami Pick Szeged – Debrecen. Warto nadmienić, że gospodarze to aktualnie najlepsi szczypiorniści na Węgrzech.

images/stories/szeged
Robert Rozpończyk
klasa IIE