Image Image Nasi przyjaciele z zaprzyjaźnionej niemieckiej szkoły spędzili czwartek - 16 października na rozwiązywaniu ciekawych zadań przygotowanych przez naszych uczniów. Na początek musieli się zmierzyć  z licznymi zagadkami dotyczącymi naszego miasta oraz wykonać różne zadania np. poprosić przechodniów, aby zrobili sobie z nimi zdjęcia (nie posługując się językiem angielskim).

Zobacz zdjęcia!!!Po tak ciekawej rozrywce, przyszedł czas na naukę. Nasi zagraniczni goście uczestniczyli w lekcji języka angielskiego prowadzonej przez pana mgr Krzysztofa Majaka. Po tych zajęciach udali się do sali nr 7 gdzie mieli okazję przyjrzeć się lekcji języka polskiego. Ku naszemu zdziwieniu pani mgr Krystyna Kosel zaskoczyła nas biegłą znajomością języka niemieckiego, dzięki czemu nasi rówieśnicy z łatwością mogli poznać sposób oceniania sprawdzianów i prowadzenia lekcji języka polskiego. Po tak zdobytej wiedzy przyszedł czas na odpoczynek. Udaliśmy się na wycieczkę do Złotego Potoka gdzie przeszliśmy szlakiem turystycznym odwiedzając m.in. jaskinię Niedźwiedzią. Po takiej uczcie dla ducha przyszedł czas na zaspokojenie głodu. Udaliśmy się do pobliskiej wioski, gdzie przy ognisku skonsumowaliśmy przepyszne kiełbaski.  Po krótkim odpoczynku wróciliśmy do Częstochowy, która przywitała nas silnym ulewnym deszczem.


images/stories/olsztyn2


Mateusz Pala klasa IIIE
   

Szukaj  

   

Gościmy  

Odwiedza nas 155 gości oraz 0 użytkowników.

   

Partnerzy  

godlo polski


Biuletyn Informacji Publicznej

bip


LOGO V LO im. A. Mickiewicza

Tarcza


https://www.vmickiewicz.pl/images/stories/Spelling-Quiz_logo_sm_2020.png


https://www.vmickiewicz.pl/cache/preview/c626e8a56f2d761751f789aa8e49cf50.jpg


smartcookie101


bartrog logo


 wst

 


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Projekt polsko-grecki PO WERProgram Operacyjny

Wiedza Edukacja Rozwój

2014-2020 (PO WER)


facebook


instagram


Snap


reformaedukacji 


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

epuap

 


 

logo cke

Matura


logo comenius


Współpracujemy z

zycieczestochowy


 Urząd Miasta Częstochowy

urzadczestochowa


 Bursa Miejska w Częstochowie

bursamiejska


 

 doradztwo

 


 Obrońcy Własności Intelektualnej (OWI)

fundacjafresnela


 Teatr im. Adama Mickiewicza

teatrimmickiewicza


 Pomoc psychologiczna

zespolporadni


 Projekt z klasą

projektzklasa

   

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Korzystając z niego wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję
© V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie