Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

                      

 

Bezinteresowna pomoc, ciepłe i otwarte serca, masa pozytywnej energii oraz zapał do działania, to tylko niektóre z cech zespołu wolontariuszy z naszej szkoły, którzy pod kierunkiem p. mgr Doroty Magacz, p. mgr Iwony Karlak i p. mgr Beaty Wołowiec swój wolny czas poświęcają na pomoc innym.

Formy naszej aktywności:

Fundacja "Oczami Brata"
Już od 4 lat współdziałamy z tą instytucją, szkoląc uczniów i organizując warsztaty w ramach projektu "Akademia Wolontariatu". W tym roku przystąpiliśmy do projektu "Korpus Solidarności" - "Razem budujemy klimat naszego miasta". Corocznie młodzież działająca w Wolontariacie bierze udział w Grze Miejskiej. W 2019 roku jej tematyka dotyczyła Unii Europejskiej. Nasze działania polegały na pomocy w organizacji przedsięwzięcia, opiece i obsłudze poszczególnych etapów gry. Ponadto, co roku, pomagamy podczas Przeglądu Teatralno - Muzycznego Osób z Niepełnosprawnością "Maskarada". Dzięki szeroko rozumianej współpracy podjęliśmy się organizacji pikniku integracyjnego dla społeczności lokalnej. Przybyłym gościom oprócz wspólnej zabawy i poczęstunku zaprezentowaliśmy konkursy, quizy, koło fortuny, escape room. W trakcie imprezy kwestowaliśmy na rzecz schroniska dla zwierząt przy ulicy Gilowej w Częstochowie. Cyklicznie, bo każdego roku nasze Szkolne Koło Wolontariatu uczestniczy w Gali "Barwy Wolontariatu" w Filharmonii Częstochowskiej. W 2019 roku zostaliśmy nominowani w kategorii Wolontariat grupowy, a w 2018 roku zdobyliśmy nagrodę w tej kategorii. Nasz trud i praca zostały docenione i wzięliśmy udział w V Gali Fundacji "Oczami Brata" w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Realizujemy się także podczas zbiórek żywności w markecie Lidl. Wolontariusze naszego liceum wraz z osobami niepełnosprawnymi zdobywali Złotą Górę, realizując projekt Częstochowski Everest.

 

Image


„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” -
Jan Paweł II.

Motto Jana Pawła II już od dawna przyświeca naszym uczniom, którzy na co dzień niósł pomoc osobom potrzebującym. Różnorodna działalność charytatywna, w którą zaangażowało się wielu uczniów, prowadzona jest w naszej szkole z dużym powodzeniem. Szkoła to przecież nie tylko miejsce, gdzie uczymy się polskiej mowy, historii czy geografii. To także miejsce, gdzie uwrażliwiamy młodzież na potrzeby innych. O tym, jak wygląda współpraca naszej szkoły z częstochowskimi instytucjami, przeczytać można w zakladce: WOLONTARIAT.

Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pedagoga dr Melanii Orzechowskiej współpracują już od wielu lat z Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Stowarzyszenie jest kontynuatorem działalności założonego w roku 1963 Komitetu Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci oraz kół terenowych, przemianowanego od 1984 roku na Krajowy Komitet Pomocy Osobom z Upośledzeniem Umysłowym. Współpraca polega na wspomaganiu akcji charytatywnych, zbiórek publicznych oraz świątecznych zbiórek żywności. Celem akcji jest zbieranie pieniędzy i produktów, które są przekazane organizacjom pozarządowym zajmującym się pomocą osobom będącym w trudnej sytuacji życiowej. Dzięki pomocy i zaangażowaniu wolontariuszy z naszej szkoły udaje się wspomagać statutową działalność placówki.

Już dziewiąty raz społeczność szkolna V LO zaangażowała się w świąteczną pomoc rodzinie w ramach ogólnopolskiej akcji "Szlachetna Paczka". To działanie "Stowarzyszenia Wiosna" opiera się o ideę przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich sytuacji.

Zobacz zdjęcia!!!

Jak co roku 2 czerwca w V Liceum Ogólnokształcącym obchodzimy Dzień Pierwszej Pomocy dla Zwierząt Dzikich i Domowych. Z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz z grupą wolontariuszy zorganizował zbiórkę pieniędzy na lokalne Schronisko dla Zwierząt Bezdomnych w Częstochowie.

Zobacz zdjęcia!!!

Dobrostanu Zwierząt, Pies, Zablokowany

Wiosna to miesiąc, w którym przyroda budzi się do życia. Coraz cieplejsze dni zachęcają do spacerów i spędzania czasu na świeżym powietrzu. A gdyby tak połączyć przyjemne z pożytecznym? 19 maja uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Częstochowie rozpoczęli szkolenie na wolontariusza w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Gilowej w Częstochowie.

Zobacz zdjęcia!!!

   

Partnerzy  

brazowa tarcza

Brązowa szkoła


 

godlo polski


Biuletyn Informacji Publicznej

bip


 

PODATEKmicek

 


DEKLARACJA

DOSTĘPNOŚCI


POLITYKA

PRYWATNOŚCI


 

ujd small

 


 MIĘDZYWOJEWÓDZKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikSP

DLA UCZNIÓW

SZKÓŁ PODSTAWOWYCH:

„MŁODY CHEMIK”

 


 ico covid19


OGÓLNOPOLSKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikPonad

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ

PONADPODSTAWOWYCH


vulcan 1


wielcy polacy slogo

Konkurs

Wielcy Polacy na Kresach


male ojczyzny slogo

Konkurs

Małe ojczyzny -

nasza tożsamość


Interpretacja utworu slogo

Konkurs

Twoja interpretacja

utworu literackiego


LOGO V LO im. A. Mickiewicza

Tarcza


ikona Biblioteka


MickArt


wspolnota slogo


 zoom n m logo

 


mat obiektyw2021


https://www.vmickiewicz.pl/images/stories/Spelling-Quiz_logo_sm_2020.png


kon2019rita


smartcookie101


Logo Check your English


Logo UPRP small


wst


LogoWilno

Szkoła Partnerska


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Projekt polsko-grecki PO WERProgram Operacyjny

Wiedza Edukacja Rozwój

2014-2020 (PO WER)


facebook


instagram


Snap


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

epuap


 logo cke

Matura


Współpracujemy z

zycieczestochowy


 Urząd Miasta Częstochowy

urzadczestochowa


 Bursa Miejska w Częstochowie

bursamiejska


 

 doradztwo


 Teatr im. Adama Mickiewicza

teatrimmickiewicza


 Pomoc psychologiczna

zespolporadni

 

   

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Korzystając z niego wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję
© V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

Logowanie