Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

   


Biblioteka szkolna to nowoczesne i przestronne miejsce przeznaczone dla całej społeczności szkolnej. Tworzy ją przyjazna czytelnia z Multimedialnym Centrum Informacji oraz część magazynowa. Biblioteka gromadzi literaturę beletrystyczną, popularnonaukową, obcojęzyczną oraz lektury, płyty CD i DVD. W swoich zasobach posiada prawie 14 tysięcy woluminów.

We wrześniu 2017 roku V Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza przystąpiło do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Priorytet 3, czego efektem było pozyskanie środków w wysokości 15.000 zł na zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej. Projekt stał się doskonałą okazją do zakupu książek atrakcyjnych dla uczniów. Dzięki otrzymanym środkom z budżetu państwa oraz środkom własnym, księgozbiór biblioteki wzbogacił się o 670 książek – nowości wydawnicze oraz lektury, służące realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego. Zakupiono pozycje z zakresu literatury pięknej (klasyka, poezja), literaturę młodzieżową, fantasy, kryminały, thrillery, powieści obyczajowe, książki z dziedziny psychologii, pedagogiki, informatyki, muzyki, architektury, historii sztuki, malarstwa, dziennikarstwa oraz poradniki dla młodzieży. W październiku 2019 r. zakończyły się prace związane ze zmianą lokalizacji biblioteki oraz przenoszeniem i układaniem księgozbioru biblioteki szkolnej w nowym miejscu (I piętro).

Rok 2022 został ustanowiony przez sejm Rokiem Romantyzmu Polskiego. Jest to doskonała okazja do przypomnienia sobie, jakie dzieła i myśli pozostawili po sobie wybitni przedstawiciele epoki. Z okazji walentynek nauczyciele bibliotekarze przygotowali prezentację, w której przedstawili krótkie informacje o najpopularniejszych twórcach romantycznych i wybrankach ich serca, a także fragmenty utworów.

Zobacz prezentację!!!

  

Nauczyciele bibliotekarze po raz kolejny zachęcają wszystkich uczniów do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji „Upoluj swoją książkę". W ramach czytelniczego przedsięwzięcia młodzież szkół średnich na terenie całego kraju może zupełnie za darmo pobrać książki w formie e-booków lub audiobooków. Projekt realizuje ponad dziewięćset szkół, w tym również V LO im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

Zobacz plakat!!!

 
Informujemy wszystkich uczniów, że w dniach 7- 9 września 2022 r. (środa, czwartek, piątek) od godz. 8.30
będzie prowadzony kiermasz (sprzedaż) podręczników używanych w bibliotece szkolnej. 
 
Uczniowie naszej szkoły, którzy chcieliby sprzedać podręczniki używane na kiermaszu, będą mogli je dostarczyć do biblioteki szkolnej już od poniedziałku - 5 września do wtorku - 6 września (od 8.30-13.30). Podręczniki muszą być przez sprzedającego wycenione (cena podręcznika oraz nazwisko i imię zapisane ołówkiem w książce) i posiadać opis. W opisie należy podać niezbędne informacje tj. imię i nazwisko sprzedającego, klasę, tytuły i ceny książek pozostawionych do sprzedaży. Opis prosimy dołączyć do książek na dodatkowej kartce papieru (formatu A-5).
 
Zainteresowanych uczniów serdecznie zapraszamy!!!
 
mgr Edyta Pietrzkowska
 

czytaj_pl.png

 

Nauczyciele bibliotekarze zachęcają do wzięcia udziału w akcji „Upoluj swoją książkę", dzięki której uczniowie szkół średnich na terenie całego kraju mogą zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków lub wysłuchać audiobooków. Do projektu włączyło się prawie tysiąc szkół, w tym także nasze liceum.

   

Partnerzy  

brazowa tarcza

Brązowa szkoła


 

godlo polski


Biuletyn Informacji Publicznej

bip


 

PODATEKmicek

 


DEKLARACJA

DOSTĘPNOŚCI


POLITYKA

PRYWATNOŚCI


 MIĘDZYWOJEWÓDZKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikSP

DLA UCZNIÓW

SZKÓŁ PODSTAWOWYCH:

„MŁODY CHEMIK”

 


 ico covid19


OGÓLNOPOLSKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikPonad

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ

PONADPODSTAWOWYCH


vulcan 1


wielcy polacy slogo

Konkurs

Wielcy Polacy na Kresach


male ojczyzny slogo

Konkurs

Małe ojczyzny -

nasza tożsamość


Interpretacja utworu slogo

Konkurs

Twoja interpretacja

utworu literackiego


LOGO V LO im. A. Mickiewicza

Tarcza


ikona Biblioteka


MickArt


wspolnota slogo


 zoom n m logo

 


mat obiektyw2021


https://www.vmickiewicz.pl/images/stories/Spelling-Quiz_logo_sm_2020.png


kon2019rita


smartcookie101


Logo Check your English


Logo UPRP small


wst


LogoWilno

Szkoła Partnerska


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Projekt polsko-grecki PO WERProgram Operacyjny

Wiedza Edukacja Rozwój

2014-2020 (PO WER)


facebook


instagram


Snap


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

epuap


 logo cke

Matura


Współpracujemy z

zycieczestochowy


 Urząd Miasta Częstochowy

urzadczestochowa


 Bursa Miejska w Częstochowie

bursamiejska


 

 doradztwo


 Teatr im. Adama Mickiewicza

teatrimmickiewicza


 Pomoc psychologiczna

zespolporadni

 

   
   

Gościmy  

Odwiedza nas 186 gości oraz 0 użytkowników.

   
© V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

Logowanie