Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Nasza szkoła jest placówką, której strona internetowa jest zgodna z Ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (tj. Dz. U z 2019 r., poz. 848).

Ochrona własności intelektualnej – to temat bliski społeczności szkolnej V Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Pierwsze zainteresowania odwołują się do roku 2010, czyli od współpracy V LO z Fundacją im. Augustina-Jeana Fresnela, nad realizacją projektu OWI+ realizowanego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Projekt ten dotyczył propagowania uczciwości w nauce wśród uczniów szkół średnich oraz zagadnień związanych z plagiatowaniem prac maturalnych, prac semestralnych, prac domowych itp. Obecnie, jako jedna z nielicznych szkół w Polsce realizujemy, we współpracy z Urzędem Patentowym RP, projekt "Własność intelektualna w Twojej szkole". Podjęte przez nas działania w ramach grupy online "KLUB KUSA" oraz zajęć bibliotecznych w szkole i prowadzonych na terenie Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN "WOM" w Częstochowie (Prawo autorskie w domu i w szkole) bezpiecznie wzmacniają naszą kreatywność, zwłaszcza kiedy pracując w sieci wykorzystujemy różne narzędzia i zasoby interaktywne. Szukamy, wykorzystujemy, tworzymy mądrze. Uczymy się chronić interesy różnych twórców oraz swoje. To jest znakomita lekcja dla naszej świadomej odpowiedzialności.

Zobacz zdjęcia!!!

projekt_edukacyjny_grafika_-_zielone_tło.png

W czwartek 2 grudnia na drugiej godzinie lekcyjnej w sali 16 odbył się szkolny Konkurs WIEDZY O OCHRONIE WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ.

W konkursie udział wzięły dwuosobowe zespoły z klas V LO, zespoły, których zadaniem było jak najpoprawniej rozwiązać quiz na platformie Quizizz.

Zobacz zdjęcie!!!


9 czerwca 2021 roku, uczniowie klasy 2i wzięli udział w ostatnim przed wakacjami wydarzeniu w ramach projektu "Własność intelektualna w Twojej szkole", które organizuje Urząd Patentowy RP wspólnie z Fundacją Zaawansowanych Technologii, pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

2017_Tarcza.png      projekt_edukacyjny_grafika_-_zielone_tło.png     Logo_UPRP.png

Zapraszamy uczniów V LO do udziału w SZKOLNYM KONKURSIE WIEDZY O OCHRONIE WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ

Idea konkursu wpisuje się kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022, a w szczególności podnoszenie jakości edukacji poprzez działania uwzględniające zróżnicowane potrzeby rozwojowe i edukacyjne wszystkich uczniów oraz działania wychowawcze szkoły, wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych, wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro oraz kształtowanie właściwych postaw.


28 maja 2020 roku odbył się kolejny webinar zorganizowany przez Urząd Patentowy w ramach projektu „Ochrona Własności Intelektualnej”. Po tematach: „Jesteś zwycięzcą! No dobrze i co dalej?” oraz „Bądź iPRO - Jak korzystać z zasobów Internetu z poszanowaniem praw własności intelektualnej”- nadszedł czas na spotkanie z młodym wynalazcą: Filipem Wylęgałą oraz, autorami komiksu – niespodzianki, panem Piotrem Brylskim oraz panią Agatą Juskowiak. Spotkanie w sposób profesjonalny i czarujący poprowadził pan Radosław Pleskot. Wydarzenie otworzył pan Piotr Zakrzewski, Zastępca Prezesa Urzędu Patentowego RP.

Jednak co do Filipa... ten wyjątkowy człowiek w sposób szczególny może zmotywować niejednego ucznia do cięższej pracy, dlatego na początek skupmy się na jego osobie.

   

Partnerzy  

brazowa tarcza

Brązowa szkoła


logo small


 

godlo polski


Biuletyn Informacji Publicznej

bip


 

logoSpellMaster


Zlote Szkoly Logo 1080x1080


PODATEKmicek

 


DEKLARACJA

DOSTĘPNOŚCI


POLITYKA

PRYWATNOŚCI


 DP


 

ujd small

 


 MIĘDZYWOJEWÓDZKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikSP

DLA UCZNIÓW

SZKÓŁ PODSTAWOWYCH:

„MŁODY CHEMIK”

 


 ico covid19


OGÓLNOPOLSKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikPonad

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ

PONADPODSTAWOWYCH


vulcan 1


Logo konkursMickiewicz


wielcy polacy slogo

Konkurs

Wielcy Polacy na Kresach


male ojczyzny slogo

Konkurs

Małe ojczyzny -

nasza tożsamość


Interpretacja utworu slogo

Konkurs

Twoja interpretacja

utworu literackiego


LOGO V LO im. A. Mickiewicza

Tarcza


ikona Biblioteka


MickArt


wspolnota slogo


 zoom n m logo

 


mat obiektyw2021


kon2019rita


smartcookie101


Logo Check your English


Logo UPRP small


wst


LogoWilno

Szkoła Partnerska


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Projekt polsko-grecki PO WERProgram Operacyjny

Wiedza Edukacja Rozwój

2014-2020 (PO WER)


facebook


instagram


Snap


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

epuap


 logo cke

Matura


Współpracujemy z

zycieczestochowy


 Urząd Miasta Częstochowy

urzadczestochowa


 Bursa Miejska w Częstochowie

bursamiejska


 

 doradztwo


 Teatr im. Adama Mickiewicza

teatrimmickiewicza


 Pomoc psychologiczna

zespolporadni

 

   
© V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

Logowanie