Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

V Liceum Ogólnokształcące już od 2014 bierze udział w Nowych Horyzontach Edukacji Filmowej, uczestnicząc w kolejnych cyklach  filmowych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna, wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową MEN.

W roku szkolnym 2020/21 udział naszej szkoły w Nowych Horyzontach Edukacji Filmowej musiał został zawieszony z powodu pandemii, jednak w tym roku klasy filmowe IIIg, IIIf i IIa uczestniczą w projekcie. Uczniowie mogli obejrzeć następujące filmy:

Zobacz zdjęcia!!!

 

W obecnym roku szkolnym klasy 2b i 2f brały udział w Nowych Horyzontach Edukacji Filmowej w cyklu przeznaczonym dla szkół ponadgimnazjalnych pt. „Świat i my”. Uczniowie pod opieką p. Żanety Soduły i p. Margarity Janik raz w miesiącu, od października do kwietnia oglądali jeden film w kinie studyjnym OKF Iluzja. Każda projekcja poprzedzona była prelekcją przeprowadzoną przez fachowców i pasjonatów kina. Prezentacja wprowadzała w omawiane zagadnienie i pozwalała otworzyć się na film. Każdy z nich opowiadał inną historię i przedstawiał inne problemy, z którymi człowiek zmaga się na co dzień,

 Zobacz zdjęcia!!!

W środę 17 października klasy IE i IIB udały się pod opieką mgr Żanety Soduły i mgr Krystyny Kosel w ramach Horyzontów Edukacji Filmowej do OKF-u na film sfabularyzowano-dokumentalny pt. "Cezar musi umrzeć". Został on wyreżyserowany przez braci Paula i Vittoria Taviani. Jest to zapis eksperymentu z udziałem więźniów jako aktorów, przeprowadzonego w rzymskim więzieniu o zaostrzonym rygorze. Wystawili oni sztukę inspirowaną dramatem Williama Szekspira pt. "Juliusz Cezar".

 


 Nasza szkoła jest placówką, której strona internetowa jest zgodna z Ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (tj. Dz. U z 2019 r., poz. 848).

Projekt Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej opiera się na cyklicznych zajęciach edukacyjnych w miejscowym kinie studyjnym oraz na warsztatach dla uczniów i nauczycieli. Umożliwia uczestnikom spotkanie zarówno z klasyką, jak i twórczością współczesną, rozwija ich wrażliwość, przygotowuje do samodzielnego i świadomego obcowania z kulturą. W ramach zajęć szkolnych uczniowie mają okazję obejrzeć filmy wybitne, często niedostępne w popularnym kinie komercyjnym i wysłuchać wykładu ułatwiającego odbiór i zrozumienie dzieła. Prelekcja przygotowana przez znawców filmu wprowadza widzów w problematykę filmu, zwraca uwagę na istotne aspekty, umożliwiające bardziej wnikliwą analizę. Każdy cykl niezmiennie cieszy się wielkim uznaniem wśród młodzieży.

Ośrodek Kultury Filmowej "Iluzja" w Częstochowie od dłuższego czasu organizuje dla młodzieży z częstochowskich szkół pokazy filmów o różnej tematyce. Jest to świetna inicjatywa, szczególnie dla tych uczniów, którzy chcą dobrze przygotować się do matury z języka polskiego. W tym roku szkolnym filmy dotyczą tematyki wojennej. Klasy IIA, IIB i IIF wraz z nauczycielkami języka polskiego: mgr Ż. Sodułą i mgr K. Kosel, bardzo chętnie uczestniczą w comiesięcznych projekcjach.

   

Partnerzy  

brazowa tarcza

Brązowa szkoła


logo small


 

godlo polski


Biuletyn Informacji Publicznej

bip


 

logoSpellMaster


Zlote Szkoly Logo 1080x1080


PODATEKmicek

 


DEKLARACJA

DOSTĘPNOŚCI


POLITYKA

PRYWATNOŚCI


 DP


 

ujd small

 


 MIĘDZYWOJEWÓDZKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikSP

DLA UCZNIÓW

SZKÓŁ PODSTAWOWYCH:

„MŁODY CHEMIK”

 


 ico covid19


OGÓLNOPOLSKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikPonad

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ

PONADPODSTAWOWYCH


vulcan 1


Logo konkursMickiewicz


wielcy polacy slogo

Konkurs

Wielcy Polacy na Kresach


male ojczyzny slogo

Konkurs

Małe ojczyzny -

nasza tożsamość


Interpretacja utworu slogo

Konkurs

Twoja interpretacja

utworu literackiego


LOGO V LO im. A. Mickiewicza

Tarcza


ikona Biblioteka


MickArt


wspolnota slogo


 zoom n m logo

 


mat obiektyw2021


kon2019rita


smartcookie101


Logo Check your English


Logo UPRP small


wst


LogoWilno

Szkoła Partnerska


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Projekt polsko-grecki PO WERProgram Operacyjny

Wiedza Edukacja Rozwój

2014-2020 (PO WER)


facebook


instagram


Snap


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

epuap


 logo cke

Matura


Współpracujemy z

zycieczestochowy


 Urząd Miasta Częstochowy

urzadczestochowa


 Bursa Miejska w Częstochowie

bursamiejska


 

 doradztwo


 Teatr im. Adama Mickiewicza

teatrimmickiewicza


 Pomoc psychologiczna

zespolporadni

 

   
© V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

Logowanie