Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Nasza szkoła jest placówką, której strona internetowa jest zgodna z Ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (tj. Dz. U z 2019 r., poz. 848).

V LO im. A. Mickiewicza włączyło się do społeczności e-Twinning, czyli szkół, uczniów i nauczycieli współpracujących ze sobą za pomocą mediów elektronicznych. W grudniu 2019 roku nasza szkoła przystąpiła po raz pierwszy w ramach programu e-Twinning do realizacji projektu pt. "Multilingual dictionary - Hiver, Invierno, Winter".

Projekt realizowany był online ze szkołami z województwa śląskiego - LO im. R. Traugutta w Częstochowie, IV LO im. M. Kopernika w Rybniku oraz Technikum Teb Edukacja w Gliwicach. Uczniowie poprzez tworzenie wielojęzycznego słownika zimowych pojęć, poznawali zwyczaje i tradycje świąteczne Niemiec, Hiszpanii i Francji.

Nasza szkoła jest otwarta na realizację kolejnych projektów edukacyjnych, w tym projektów międzynarodowych. Podejmujemy starania, aby nawiązać współpracę online z partnerami z zagranicy, ponieważ program e-Twinning to nowoczesne technologie wkomponowane w proces nauczania, wspierające realizacje podstawy programowej w nowoczesny i innowacyjny sposób.

 

mgr Marzena Duchnik

 Facet, Kobieta, Znak Zapytania, Problemy

05.10.2021 czternastoosobowa grupa uczniów V LO rozpoczęła realizację projektu pt. "Español alrededor" w ramach programu eTwinning. Naszymi partnerami w projekcie jest szkoła z Niemiec (Berufliche Oberschule z  Fürth), z którą utworzyliśmy i zaplanowaliśmy projekt. W listopadzie do projektu przyłączyła się szkoła z Belgii ( Braine - Le Comte , Institut Notre- Dame de Bonne). Ogółem w projekcie  uczestniczy trzech nauczycieli i 46 uczniów.

 

Uczniowie klasy 2f (grupa NIEM_2) pod kierunkiem mgr Małgorzaty Czech realizowali w roku szkolnym 2021/2022 projekt edukacyjny eTwinning wraz ze szkołami partnerskimi w Grecji (Eksperymentalne Gimnazjum przy Uniwersytecie Macedońskim w Salonikach oraz Turcji (Liceum Anatolijskie Göztepe  İhsan Kurşunoğlu w Stambule). Językiem roboczym projektu był język niemiecki.

Zobacz zdjęcia!!!

 

Z przyjemnością zawiadamiam, że tegoroczny projekt eTwinning „Das andere ICH” – „To inne JA” realizowany z klasą 2f, pod kierunkiem mgr Małgorzaty Czech wraz ze szkołami partnerskimi - Eksperymentalnym Gimnazjum przy Uniwersytecie Macedońskim w Salonikach oraz Liceum Anatolijskim Göztepe İhsan Kurşunoğlu w Stambule przeszedł weryfikację w Krajowym Biurze eTwinning i uzyskał Krajową Odznakę Jakości.

Zobacz zdjęcia!!!

Z przyjemnością zawiadamiam, że tegoroczny projekt eTwinning „Maskenfreaks” realizowany z klasą 2j, pod kierunkiem mgr Małgorzaty Czech wraz ze szkołą partnerską - Eksperymentalnym Gimnazjum przy Uniwersytecie Macedońskim w Salonikach przeszedł weryfikację w Krajowym Biurze eTwinning i uzyskał Krajową Odznakę Jakości.

   

Partnerzy  

brazowa tarcza

Brązowa szkoła


 

godlo polski


Biuletyn Informacji Publicznej

bip


 

PODATEKmicek

 


DEKLARACJA

DOSTĘPNOŚCI


POLITYKA

PRYWATNOŚCI


 MIĘDZYWOJEWÓDZKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikSP

DLA UCZNIÓW

SZKÓŁ PODSTAWOWYCH:

„MŁODY CHEMIK”

 


 ico covid19


OGÓLNOPOLSKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikPonad

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ

PONADPODSTAWOWYCH


vulcan 1


wielcy polacy slogo

Konkurs

Wielcy Polacy na Kresach


male ojczyzny slogo

Konkurs

Małe ojczyzny -

nasza tożsamość


Interpretacja utworu slogo

Konkurs

Twoja interpretacja

utworu literackiego


LOGO V LO im. A. Mickiewicza

Tarcza


ikona Biblioteka


MickArt


wspolnota slogo


 zoom n m logo

 


mat obiektyw2021


https://www.vmickiewicz.pl/images/stories/Spelling-Quiz_logo_sm_2020.png


kon2019rita


smartcookie101


Logo Check your English


Logo UPRP small


wst


LogoWilno

Szkoła Partnerska


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Projekt polsko-grecki PO WERProgram Operacyjny

Wiedza Edukacja Rozwój

2014-2020 (PO WER)


facebook


instagram


Snap


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

epuap


 logo cke

Matura


Współpracujemy z

zycieczestochowy


 Urząd Miasta Częstochowy

urzadczestochowa


 Bursa Miejska w Częstochowie

bursamiejska


 

 doradztwo


 Teatr im. Adama Mickiewicza

teatrimmickiewicza


 Pomoc psychologiczna

zespolporadni

 

   
   

Gościmy  

Odwiedza nas 126 gości oraz 0 użytkowników.

   
© V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

Logowanie