Jeśli chcesz się nauczyć języka hiszpańskiego, to dobrze trafiłeś. Z częstochowskich szkół średnich tylko V LO im. A. Mickiewicza daje Ci taką możliwość. Dlaczego warto postawić na naukę języka hiszpańskiego w naszej szkole? Argumentów jest wiele. Język hiszpański zajmuje 3 miejsce, zaraz po angielskim i chińskim, wśród najliczniej używanych języków na świecie. Szacuje się, że ponad 650 milionów ludzi na świecie posługuje się tym językiem.

Hiszpański jest językiem urzędowym w 21 państwach (Hiszpania, niemal cała Ameryka Łacińska: Gwinea Równikowa, Meksyk, Kolumbia, Argentyna, Peru, Wenezuela, Chile, Gwatemala, Kuba, Ekwador, Dominikana, Honduras, Boliwia, Salwador, Nikaragua, Paragwaj, Kostaryka, Portoryko, Urugwaj, Panama). Poza tym, chociaż nie ma statusu języka urzędowego jest używany w Stanach Zjednoczonych (około 50 milionów użytkowników), Andorze, Belize i Gibraltarze.

Podróżując po świecie znajomość języka angielskiego, czy niemieckiego może okazać się niewystarczająca. Poza tym coraz częściej w wielu zawodach wymagana jest umiejętność posługiwania się językiem hiszpańskim. Znajomość tego języka wyróżni kandydata na rynku pracy i znacznie zwiększy szanse zatrudnienia w międzynarodowej firmie. Zwraca uwagę fakt, że język hiszpański jest jednym z najważniejszych języków na międzynarodowych spotkaniach politycznych i w świecie biznesu oraz jednym z oficjalnych języków Unii Europejskiej, ONZ, UNICEF, OPA, NAFTA, WHO, FIFA, UEFA, Interpol, czy Europol. Jest to zatem dodatkowy dowód na to, jak dużą rolę odgrywa ten język w światowej komunikacji.

   

Gościmy  

Odwiedza nas 500 gości oraz 0 użytkowników.

   

Partnerzy  

godlo polski


Biuletyn Informacji Publicznej

bip


DEKLARACJA

DOSTĘPNOŚCI


vulcan 1


LOGO V LO im. A. Mickiewicza

Tarcza


ikona Biblioteka


MickArt


https://www.vmickiewicz.pl/images/stories/Spelling-Quiz_logo_sm_2020.png


kon2019rita


smartcookie101


Logo UPRP small


bartrog logo


wst


LogoWilno

Szkoła Partnerska


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Projekt polsko-grecki PO WERProgram Operacyjny

Wiedza Edukacja Rozwój

2014-2020 (PO WER)


facebook


instagram


Snap


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

epuap


 logo cke

Matura


Współpracujemy z

zycieczestochowy


 Urząd Miasta Częstochowy

urzadczestochowa


 Bursa Miejska w Częstochowie

bursamiejska


 

 doradztwo


 Teatr im. Adama Mickiewicza

teatrimmickiewicza


 Pomoc psychologiczna

zespolporadni

 

   
© V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

Logowanie