Drukuj
Odsłony: 247

             


Język angielski, nazywany łaciną współczesnego świata, bez względu na długość, czy szerokość geograficzną, rodzaj sprawy, obowiązek, ciekawość, czy wytchnienie – jakby za sprawą mitycznego Merlina, jak najbardziej prawdziwego Szekspira, czy rewolucji przemysłowej – magicznie powiązał globalny świat. Dzisiaj nikt nie ma wątpliwości, że język angielski jest gwarantem skutecznej komunikacji. W tym jego siła.

Dlaczego się uczymy? Powody, bywa, że zaskakują, bo np. "musimy", "ktoś zadecydował za nas", "ktoś podpowiedział", "tak z rozpędu", "szkoła", "gry", "tak samo wyszło", "filmy", "kreskówki" itd. Zdarzają się uzasadnienia, że: "ten typ tak ma", a jeśli do tego "ten typ" dokonuje świadomego wyboru – to znaczy, że mądrze inwestuje w swoją przyszłą świadomą dojrzałość i wszelkie kompetencje sukcesu. Wszyscy nauczyciele języka angielskiego to prawdziwi profesjonaliści. Pracując – nauczając młodzież, sami kształcą się na polskich i zagranicznych uczelniach, są wyróżniani w konkursach i za pracę. Planują starannie lekcje, ale też organizują różne konkursy, współpracę i wyjazdy zagraniczne, albo np. spotkania z astronautami. Są inspiracją dla młodych anglistów - artystów.

Wystawiane sztuki „Robin Hood”, czy „My American Dream” – łączą uczestników tych artystyczno – językowych projektów na zawsze, sprawiając równocześnie wielką przyjemność widzom. W naszej szkole, w V LO im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, panuje klimat sprzyjający doskonaleniu sprawności językowych.

Powtarzając za jednym z amerykańskich prezydentów: „Reality challenges and rewards. I hope our best days are yet to come.” - Dajmy sobie szansę dialogu i niech przez naszą wspólną pracę będzie to sukces Twój i mój, sukces efektywnej komunikacji dla dobrej przyszłości.

mgr Marzanna Gromotowicz