Drukuj
Odsłony: 667

Geografia jest przedmiotem szkolnym, którego bez wątpienia warto się uczyć. Jest dyscypliną naukową pomagającą zrozumieć współczesny świat, kształtującą poczucie odpowiedzialności za środowisko własnego regionu, uczy poszanowania innych kultur, ich systemów wartości i sposobów życia. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie, coś, co sprawi, że nauka będzie nie tylko obowiązkiem, ale stanie się również przyjemnością.

Nasza szkoła współpracuje z Politechniką Częstochowską oferując uczniom warsztaty i wykłady na Wydziale Zarządzania - Katedra Regionalistyki i Zarządzania Ekorozwojem oraz na Wydziale Infrastruktury i Środowiska - Instytut Inżynierii Środowiska i Biotechnologii. Nasi uczniowie poznają m.in.: zasady funkcjonowania i wykorzystania systemu informacji przestrzennej (GIS) do pozyskiwania, analizy i prezentacji danych przestrzennych, czy instrumenty wdrażania zrównoważonego rozwoju. Pod czujnym okiem geodetów nasi licealiści mogą dokonywać pomiarów geodezyjnych ciągu niwelacyjnego oraz stworzyć swoją pierwszą mapę.

Przeczytaj więcej:

https://www.vmickiewicz.pl/2330-geografia-w-plenerze

 

(W galerii znajdują się zdjęcia z warsztatów w Instytucie Inżynierii Środowiska i Biotechnologii na Politechnice Częstochowskiej)

mgr Aleksandra Kielichowska