Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
  • a15.jpg
  • a48.jpg
  • f12.jpg
  • f20.jpg
  • h30.jpg
  • k1.jpg
  • k15.jpg
  • k17.jpg
  • k41.jpg
  • m15.jpg
  • n40.jpg
  • n41.jpg
  • n47.jpg
  • o10.jpg
  • o13.jpg
  • p50.jpg
  • p60.jpg
  • r4.jpg
  • r6.jpg
  • r78.jpg
  • s3.jpg
  • st03.jpg
  • st09.jpg
  • st10.jpg
  • t10.jpg
  • w19.jpg
  • w36.jpg

Obraz zawierający tekst

Opis wygenerowany automatycznie

 

REKRUTACJA DO PROJEKTU

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów V Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Częstochowie do wzięcia udziału w castingu do projektu PO WER Ponadnarodowa Mobilność Uczniów "Lokalnie czy globalnie pomagać przyrodzie zawsze jest fajnie". Casting odbędzie się w dwóch terminach:

- 24.06.2022 r. (godz. 11.00 – test z języka angielskiego, godz. 12.00 - casting)

- 11.07.2022 r. (godz. 10.00 – test z języka angielskiego, godz. 11.00 - casting)

Szczegółowe informacje dotyczące castingu znajdziecie w Regulaminie Rekrutacji dostępnym na stronie internetowej www.vmickiewicz.pl

Zobacz regulamin!!!

 

Warunkiem zgłoszenia się do udziału w castingu jest wypełnienie Karty Zgłoszenia Ucznia, ankiety oraz oświadczenia oraz dostarczenie ich do sekretariatu szkoły do 23.06.2022 r. Wszystkie załączniki można pobrać ze strony szkoły i wydrukować (załącznik nr 1 musi być wydrukowany w kolorze) lub też osobiście pobrać w sekretariacie.

Do udziału w projekcie zostanie zakwalifikowanych 18 osób z najwyższą punktacją. Listy rankingowe zostaną ogłoszone na stronie szkoły 15.07.2022 r.

INFORMACJE DOTYCZĄCE 1 GRUPY PROJEKTOWEJ:

Pierwsza grupa projektowa – planowany wyjazd do Włoch region Bari (miejscowość Gioia del Colle) w terminie 23-29.10.2022 r. (data może ulec zmianie ze względu na dostępność biletów lotniczych).

Zajęcia przygotowawcze (przed wyjazdem):

  • warsztaty taneczne

  • warsztaty aktorskie

  • lekcje języka włoskiego

  • wycieczka do Ojcowa

  • wizyta w Muzeum Przyrodniczym w Częstochowie

W programie wyjazdu:

  • zajęcia integracyjne

  • zajęcia lekcyjne

  • warsztaty taneczne i muzyczne

  • wycieczki turystyczne

  • występ uczniów (widowisko taneczne) dla społeczności lokalnej i szkolnej

Fundusz projektu pokrywa następujące koszty:

  • podróż (1199 zł/ na ucznia)

  • pobyt (318 zł/dzień)

  • przygotowanie do projektu (763 zł/ na ucznia)

 

Wszelkich informacji dotyczących projektu udzielają koordynatorzy: mgr Kinga Michalik, mgr Dominika Tomecka lub mgr Merieme Ouali-Suchecka.

Pytania proszę kierować za pomocą dziennika elektronicznego.

mgr Kinga Michalik, mgr Dominika Tomecka i mgr Merieme Ouali-Suchecka

 

REGULAMIN REKRUTACJI UCZESTNIKÓW PROJEKTU PO WER (grupa 1)

PONADNARODOWA MOBILNOŚĆ UCZNIÓW

"Lokalnie czy globalnie pomagać przyrodzie zawsze jest fajnie"

 

§ 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Niniejszy Regulamin określa warunki udziału, zasady i podstawowe kryteria rekrutacji uczestników, ich obowiązki, a także etapy wsparcia przewidzianego w ramach projektu realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER), działanie 4.2 Ponadnarodowa Mobilność Uczniów współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w zakresie Europejskiego Funduszu Społecznego .

2. Beneficjentem projektu jest V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

3. Projekt realizowany jest w V Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

4. Celem projektu jest rozwój kompetencji kluczowych uczniów V Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Częstochowie z kl. I-III w roku szkolnym 2021/2022.

5. Czas realizacji projektu jest zgodny z wnioskiem o dofinansowanie projektu: od 2022-06-23 do 2022-12-22.

6. Wartość projektu ogółem wynosi: 195 058,00 zł.

7. Udział we wszystkich formach wsparcia zaplanowanych do realizacji w ramach projektu jest bezpłatny.

§ 2 DEFINICJE

Ilekroć w niniejszym dokumencie jest mowa o:

1. Projekcie – należy przez to rozumieć projekt "Lokalnie czy globalnie pomagać przyrodzie zawsze jest fajnie" realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, działanie 4.2 Ponadnarodowa Mobilność Uczniów współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w zakresie Europejskiego Funduszu Społecznego.

2. Uczestniku – należy przez to rozumieć: uczennicę/ucznia V Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Częstochowie z klas I-III w roku szkolnym 2021/2022.

3. Opiekunie - należy przez to rozumieć dyrektora/wicedyrektora szkoły, koordynatora projektu mgr Kingę Michalik, współkoordynatorów projektu: mgr Dominikę Tomecką i mgr Merieme Ouali- Suchecką lub w razie braku możliwości uczestniczenia w projekcie w/w osób innego nauczyciela V LO wybranego w procesie rekrutacji.

4. Komisji Rekrutacyjnej – należy przez to rozumieć powołany przez Dyrektora szkoły trzyosobowy zespół, składający się z nauczycieli V Liceum Ogólnokształcącego.

 

§3 ZAKRES FORM WSPARCIA W PROJEKCIE

1. Projekt "Lokalnie czy globalnie pomagać przyrodzie zawsze jest fajnie" zapewnia wsparcie finansowe uczniom i nauczycielom opiekunom V Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

2. Zakres wsparcia uczniów obejmuje: organizację i sfinansowanie zajęć kształtujących i rozwijających kompetencje kluczowe uczniów w zakresie: zajęć z języka włoskiego, warsztatów tanecznych/wokalnych, aktorskich, wycieczkę do Ojcowa i Muzeum Przyrodniczego w Częstochowie.

3. Nauczyciele opiekunowie objęci są wsparciem finansowym pokrywającym wydatki związane z opieką nad młodzieżą, realizacją zadań projektowych oraz transportem. Nauczyciele nie biorą udziału w zajęciach dydaktycznych.

4. Działania przewidziane dla uczestników projektu prowadzone będą poza zajęciami szkolnymi zgodnie z programem i harmonogramem zajęć szkoły.

§4 WARUNKI UDZIAŁU W PROJEKCIE

1. Uczestnikiem projektu może być wyłącznie uczeń/uczennica V Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Częstochowie uczęszczający/a do klasy I-III w roku szkolnym 2021/2022, nauczyciel/ka posiadający/a kwalifikacje z przedmiotów związanych z realizacją założeń projektu, zatrudniony/a w V Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

2. Udział ucznia w projekcie zgłasza rodzic lub opiekun prawny wypełniając Kartę Zgłoszenia Ucznia (załącznik 1), ankietę (załącznik nr 2) oraz oświadczenie (załącznik nr 3). Jeżeli uczeń jest pełnoletni może sam zgłosić swój udział w projekcie.

3. Wymagane dokumenty w toku postępowania rekrutacyjnego dostępne będą na stronie internetowej www.vmickiewicz.pl

§ 5 ZASADY REKRUTACJI UCZESTNIKÓW PROJEKTU

1. Rekrutacja dla 1 grupy będzie prowadzona w terminach:

    24.06.2022r. i 11.07.2022r.

2. Rekrutacja będzie prowadzona w V Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Do projektu zrekrutowanych zostanie łącznie 18 uczestników.

3. Za rekrutację będzie odpowiedzialny Dyrektor szkoły objętej wsparciem projektu. Organizację procesu rekrutacji przeprowadzą koordynator projektu mgr Kinga Michalik wraz z współkoordynatorami projektu: mgr Dominiką Tomecką, mgr Merieme Ouali-Suchecką, zaś samą rekrutację trzyosobowa komisja rekrutacyjna powołana przez Dyrektora szkoły, w skład której wejdą nauczyciele z V LO lub powołani eksperci. W trakcie rekrutacji zostanie zapewniony równy dostęp w projekcie dziewcząt i chłopców, a sam proces charakteryzować się będzie sprawiedliwością, transparentnością i równością szans dla wszystkich zainteresowanych. Regulamin i zasady naboru zostaną ogłoszone i opublikowane na stronie internetowej szkoły, mediach społecznościowych oraz przesłane przez dziennik elektroniczny. Na terenie szkoły zostaną rozwieszone plakaty informacyjne.

4. Warunkiem udziału uczestników projektu będzie wypełnienie: Karty Zgłoszenia Ucznia (załącznik nr 1), ankiety (załącznik nr 2) oraz oświadczenia (załącznik nr 3) i złożenie ich w sekretariacie szkoły do dnia 23.06.2022 r.

5. Kryteria formalne dostępu dla uczestników projektu (uczniów):

Uczeń/ uczennica uczęszczający/a do klasy I-III V Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

6. Kryteria merytoryczne dla uczestników projektu:

- umiejętności językowe na poziomie co najmniej B1;

- wysoka frekwencja na zajęciach w szkole;

- zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły (np. udział w wolontariacie, Samorządzie Uczniowskim, akcjach charytatywnych np. na rzecz schroniska dla zwierząt, itp.);

- zaangażowanie w pracę kół i zespołów działających na terenie V LO;

- zdolności artystyczne: taniec, śpiew, aktorstwo, zdolności plastyczne/graficzne, cyfrowe;

- zaangażowanie w sprawy dotyczące ekologii, w szczególności zagrożonych gatunków zwierząt i roślin (publikacja artykułów, udział w akcjach i organizacjach ekologicznych na terenie szkoły i miasta);

- wysoka kultura osobista;

- spełnienie aktualnie obowiązujących warunków zdrowotnych do wyjazdu za granicę;

- posiadanie wszelkich dokumentów do wyjazdu za granicę (np. paszport/dowód, zgody, oświadczenia, itp.)

7. Kryteria oceny i punktacji kandydatów do projektu:

O wyborze uczestników zadecyduje casting przeprowadzony przez wybrane jury, które przyzna punkty w następujących kategoriach:

- umiejętności językowe na poziomie co najmniej B1 (test diagnozujący 0-15 pkt; oceny z języka angielskiego na koniec II semestru: 0 pkt – ocena poniżej dobrej, 5 pkt – ocena dobra, 10 pkt – ocena bardzo dobra, 15 pkt – ocena celująca);

- wysoka frekwencja na zajęciach w szkole ( 0 pkt – frekwencja poniżej 80% , 5 pkt - frekwencja co najmniej 80 %); ˙

- kultura osobista (0 pkt – zachowanie poniżej dobrego, 5 pkt – zachowanie dobre, 10 pkt – zachowanie bardzo dobre, 15 pkt – zachowanie wzorowe);

- zdolności artystyczne: taniec, śpiew, aktorstwo, zdolności plastyczne/graficzne/cyfrowe i muzyczne (0-25 pkt uczeń może otrzymać max. 5 pkt za każdą w/w umiejętności zaprezentowaną w czasie castingu);

- zaangażowanie w życie społeczne, działalność charytatywna, koła i zespoły działające na terenie V Liceum Ogólnokształcącego – wywiad z kandydatem (ankieta), wychowawcą, dyrekcją, pedagogiem szkolnym, opiekunami Samorządu Uczniowskiego (0-15 pkt);

- zaangażowanie w sprawy dotyczące ekologii, w szczególności zagrożonych gatunków zwierząt i roślin (publikacja artykułów, udział w akcjach i organizacjach ekologicznych na terenie szkoły i miasta) (0-15 pkt);

- szczególna sytuacja kandydata: przeszkody natury geograficznej, społecznej, kulturowej, zdrowotnej i ekonomicznej (0-10 pkt).

Punkty będą przydzielane na podstawie wywiadu z uczniem (ankiety), wychowawcą, pedagogiem i dyrekcją. Łącznie kandydat może uzyskać 100 punktów. Do realizacji projektu zakwalifikowanych zostanie 18 osób z najwyższą punktacją. W przypadku gdy uczniowie uzyskają taką samą liczbę punktów o zakwalifikowaniu kandydata decyduje trudniejsza szczególna sytuacja ucznia tzn. wybierana jest osoba pochodząca z rodziny cechującej się większą ilością przeszkód natury: geograficznej, społecznej, kulturowej, zdrowotnej czy ekonomicznej (na podstawie wywiadu z wychowawcą, pedagogiem i dyrektorem).

Przeprowadzona rekrutacja zostanie zakończona sporządzeniem protokołu rekrutacji. Komisja sporządzi listy rankingowe, zawierające informacje o uczestnikach zakwalifikowanych do udziału oraz ewentualne listy rezerwowe. Wyniki rekrutacji zostaną opublikowane na stronie szkoły 15.07.2022 r. Uczestnik z listy rezerwowej będzie mógł przystąpić do poszczególnej formy wsparcia w projekcie zgodnie z decyzją dyrektora. Uczestnicy z listy rezerwowej zostają wpisani na listę główną w razie choroby lub wypadku losowego któregoś z kandydatów z listy głównej oraz w razie niewywiązywania się przez nich z obowiązków (np. nieobecności na zajęciach projektowych, warsztatach, próbach, niedostarczenia wymaganej dokumentacji lub niespełnienia warunków zdrowotnych dotyczących wyjazdu za granicę.) Komisja rekrutacyjna, wskazuje pierwszą w kolejności osobę z listy rezerwowej, zakwalifikowaną do zastąpienia osoby skreślonej z listy. W razie nie wyrażenia zgody na udział w projekcie osoby wskazanej z listy rezerwowej, proponuje się następną w kolejności, aż do skutku.

8. Procedura odwoławcza:

Każdy kandydat ma prawo odwołać się od decyzji Komisji Rekrutacyjnej (do 7 dni od podania wyników rekrutacji). Komisja Rekrutacyjna ma obowiązek rozpatrzenia każdego odwołania.

§ 6 PRAWA I OBOWIĄZKI UCZESTNIKÓW

1. Każdy uczestnik i uczestniczka projektu zobowiązuje się do:

a) systematycznego uczestnictwa w zajęciach w ramach projektu zgodnie z ustalonym harmonogramem;

b) bieżącego informowania o wszystkich zdarzeniach mogących zakłócić jego udział w projekcie;

c) zapoznania się z treścią niniejszego Regulaminu;

d) dotrzymywania postanowień zawartych w niniejszym regulaminie oraz w deklaracji uczestnictwa w projekcie;

e) wypełnienia dokumentów służących bezpośrednio monitoringowi, kontroli i ewaluacji projektu;

2. Frekwencja uczestnika sprawdzana będzie na bieżąco przez nauczyciela prowadzącego dane zajęcia.

3. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w projekcie, uczestnik projektu ma obowiązek przedstawić pisemne oświadczenie o powodach rezygnacji.

4. Uczestnicy projektu podlegają procesowi monitoringu i ewaluacji i są zobowiązani do udzielania informacji na temat realizacji projektu osobom i instytucjom zewnętrznym upoważnionym do przeprowadzenia kontroli projektu.

§ 7 POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Niniejszy Regulamin wchodzi w życie z dniem 23.06.2022 r. i obowiązuje do czasu zakończenia realizacji projektu, tj. do dnia 22.12.2022 r.

2. Niniejszy regulamin może ulec zmianie w przypadku, gdy będzie to konieczne z uwagi na zmiany wprowadzone do wniosku o dofinansowanie projektu, zmianę przepisów prawa lub warunków umowy o dofinansowanie projektu, a także pisemnego zlecenia wprowadzenia określonych zmian ze strony organów lub instytucji uprawnionych do dokonania oceny i kontroli realizacji projektu.

3. Regulamin jest dostępny w sekretariacie V Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

4. Wszelkie zmiany niniejszego Regulaminu wymagają formy pisemnej.

 

Załączniki do pobrania

 

Załącznik nr 1. Karta zgłoszenia ucznia

Załącznik nr 2. Ankieta 

Załącznik nr 3. Oświadczenie

 

   

Partnerzy  

brazowa tarcza

Brązowa szkoła


logo small


 

godlo polski


Biuletyn Informacji Publicznej

bip


 

logoSpellMaster


Zlote Szkoly Logo 1080x1080


PODATEKmicek

 


DEKLARACJA

DOSTĘPNOŚCI


POLITYKA

PRYWATNOŚCI


 DP


 

ujd small

 


 MIĘDZYWOJEWÓDZKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikSP

DLA UCZNIÓW

SZKÓŁ PODSTAWOWYCH:

„MŁODY CHEMIK”

 


 ico covid19


OGÓLNOPOLSKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikPonad

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ

PONADPODSTAWOWYCH


vulcan 1


Logo konkursMickiewicz


wielcy polacy slogo

Konkurs

Wielcy Polacy na Kresach


male ojczyzny slogo

Konkurs

Małe ojczyzny -

nasza tożsamość


Interpretacja utworu slogo

Konkurs

Twoja interpretacja

utworu literackiego


LOGO V LO im. A. Mickiewicza

Tarcza


ikona Biblioteka


MickArt


wspolnota slogo


 zoom n m logo

 


mat obiektyw2021


kon2019rita


smartcookie101


Logo Check your English


Logo UPRP small


wst


LogoWilno

Szkoła Partnerska


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Projekt polsko-grecki PO WERProgram Operacyjny

Wiedza Edukacja Rozwój

2014-2020 (PO WER)


facebook


instagram


Snap


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

epuap


 logo cke

Matura


Współpracujemy z

zycieczestochowy


 Urząd Miasta Częstochowy

urzadczestochowa


 Bursa Miejska w Częstochowie

bursamiejska


 

 doradztwo


 Teatr im. Adama Mickiewicza

teatrimmickiewicza


 Pomoc psychologiczna

zespolporadni

 

   

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Korzystając z niego wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję
© V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

Logowanie