| "Byłem przy nim prawie czterdzieści lat" - Świadectwo - moje refleksje |
|
|
| 23.10.2008. | |
W czwartek - 23 października uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć film "Świadectwo", opisujący życie Jana Pawła II. Film niezwykły, wyjątkowy, ukazujący prawdziwe oblicze Papieża Polaka.
Wyjątkowość filmu polega na tym, iż opisuje on życie człowieka wielkiej wiary, jedynego w swoim rodzaju, oczami Kardynała Stanisława Dziwisza. Towarzyszył on Ojcu Świętemu przez prawie 40 lat. Film porusza do głębi. Opisuje historię życia człowieka, który potrafił zjednoczyć cały świat. Papież Jan Paweł II miał wpływ na najważniejsze wydarzenia polityczne końca XX oraz przełomu XX i XXI wieku. To on jako pierwszy Papież w historii świata wyszedł do ludzi. Zawsze powtarzał, że łatwiej jest jemu przyjść do ludzi, niż wszystkim ludziom do niego. Podróżował po całym świecie, namawiał do modlitwy i do szczerego oddania się Bogu. Sam powierzył swoje życie Najświętszej Marii Pannie, zwracając się do niej słowami „Totus Tuus”, których tłumaczyć nie trzeba. To on przemawiał do tłumów, które szły za jego głosem. To on otworzył Kościół na świat i świat na Kościół. Przez cały czas, począwszy od studiów w Krakowie, aż do ostatnich dni w Watykanie towarzyszył mu w codziennym życiu Kardynał Stanisław Dziwisz. Wspierał, pomagał, podtrzymywał na duchu. Był z nim zawsze, nawet wówczas, kiedy Ojciec Święty został postrzelony. Razem z nim walczył o życie. "Świadectwo" powstało na motywach książki pod tym samym tytułem, wydanej w roku 2007, będącej zapisem rozmów Kardynała Stanisława Dziwisza z włoskim dziennikarzem. W Polsce osiągnęła nakład ponad miliona egzemplarzy. Teraz możemy podziwiać zobrazowane wspomnienia Kardynała. Film porusza, trafia do najgłębszych zakamarków duszy. Stanowi wspaniały dokument, który pokazuje prawdziwą twarz Ojca Świętego. Niezwykłego człowieka, którego kochało i szanowało tak wielu ludzi na całym świecie. Film warto obejrzeć. Gorąco polecam!
Agata Siejka klasa IIA
|
|
| Zmieniony ( 24.10.2008. ) |
| « poprzedni artykuł | następny artykuł » |
|---|


W czwartek - 23 października uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć film "Świadectwo", opisujący życie Jana Pawła II